9_1628167720.png
8_1628167700.png
6_20240606_133503.jpg

Ostravské hry - ohlédnutí za turnajem

Ostravské hry a jaké byly v podání našich šesti týmů na největším turnaji MS kraje?

Přípravka

Pátek - 1. den turnaje Celý turnaj přípravky se tradičně odehraje na jedné hale - tentokrát v historickém “Tatranu”. Děti jsou natěšené a trenéři nervózní. Hra v systému 5+1 na velké hřiště se v našem kraji nehraje. Nicméně osm týmů - sedm těžkých a dlouhých zápasů. V pátek tři - a všechny zápasy končí výhrou Slovanu. Stejně tak u Vítkovic. Unavení, ale spokojení jsou všichni. Slovan : Sokol Brno - 4:3 MVIL : Slovan - 0:6 Slovan : Vítkovice modří - 9:0

Den 2. Začínáme brzo a máme končit pozdě. Konec dne bude vyloženě o vůli a morálce. Děti držíme zkrátka, ať jim nějaké síly zbudou aspoň do konce dne. Rozjezd dobrý - dvě výhry - ta druhá nad výbornými Vítkovicemi! Pak ovšem pauza, oběd, únava a ztráta koncentrace. Díky skvělému brankáři prohráváme dvakrát pouze 0:1. Tabulku končíme na třetím místě o vzájemný zápas s Mladou Boleslaví. Nic není ztraceno - play off v neděli. Tigers Poruba : Slovan - 0:8 Slovan : Vítkovice bílí - 3:1 Slovan : Troopers - 0:1 Mladá Boleslav : Slovan 1:0

Den 3. Play Off Čtvrtfinále - hra o všechno. Nastupujeme proti MVIL Ostrava. Děti se tváří ospale a po mnoha spálených šancích hubená výhra 1:0. Budeme hrát o placku! V Semifinále sebevědomá Boleslav - máme jim co vracet. Děti se podaří namotivovat, hrají obětavě a bojují jeden za druhého. Výhra 4:1 je zasloužená, ale sebrala spoustu sil. Čekáme na soupeře do finále. Vítkovice! Silný tým, výborní trenéři. Probíhá špičkování mezi oběma tábory - vše v duchu fair play - chtějí nám oplatit porážku - motivace je obrovská na obou stranách. Publikum mohutně fandí. Brankáři vytahují skvělé zákroky. Rána jak z děla! Vedeme 1:0! Pak ale dva slepené góly a Vítkovice otáčejí průběh zápasu a minutu a půl před koncem vedou 2:1. Bereme time-out, domlouváme taktiku. Po vybojování balónku a odvolání brankáře se nám daří vstřelit srovnávací gól. Radost je nezměrná u Slovanu, zklamání u Vítkovic. Vítkovice daly tři tyčky. Nájezdy o nervy vyhrává Slovan. Jedni brečí štěstím, druzí zklamáním. Finále jak řemen! Děkujeme soupeři i fanouškům. Slovan : MVIL - 1:0 Mladá Boleslav : Slovan - 1:4 Vítkovice - Slovan - 2:3 sn

Elévové

Neuvěřitelná bronzová jízda Elévové začali již pátek třemi těžkými zápasy s Vítkovicemi, Boleslaví a Třincem s bilancí 1 výhra a 2 prohry. Později se ukázalo že tito tři soupeři patřili do čtyřech nejlepších tymů celého turnaje. Sobota začala zápasem s brněnskými Troopers a důležitou výhrou. Do play-off jsme šli na Tigers Poruba, které jsme poslali domů po vítězství 10:0. Ve čtvrtfinále nás čekali hokejové Vítkovice (vítěz skupiny C) a litém boji jsme hokejisty přehráli 3:2. V semifinále jsme se opět potkali s naším soupeřem ze skupiny, a to Mladou Boleslaví. Úvod utkání se nám povedl, měli jsme mnoho šanci z protiútoku ale ani jedna se nám nepodařila proměnit. Následně přebrala otěže utkání Boleslav a na konci slavila postup do finále po výhře 2:0. Nás čekal zápas o bronz s Třincem a ten jsme urvali výhrou 2:0. Turnaj byl neuvěřitelně náročný a taky pro to ta medaile na konci byla pro děti sladkou odměnou. Děkuji všem rodičům ale hlavně dětem, které ukázali že mohou hrát vyrovnané zápasy s každým a pokud budou na sobě tvrdě pracovat tak mohou dosáhnout velkých věcí!

Mladší žáci

Mladším žákům se Ostravské hry příliš nepovedli. Hra na rozměrově mužském hřišti byla pro nás novinka a bylo to hodně znát. V prvním seznamovacím zápase jsme poměřili síly s Šumperkem, který jsme herně zvládli ale výsledkově bohužel už tolik ne. Prohra 5:4 nás hodně mrzela. V následném zápase proti Troopers jsme přes bojovný výkon prohráli 2:6 s bronzovým týmem celého turnaje. Ranní sobotní zapas se nám konečně trochu lépe povedl a slavili jsme výhru. V celkovém součtu jsme skončili ve skupině na 3. místě. V 16finále jsme šli na pozdějšího finalistu Bulldogs Brno, kteří nám ukázali, jak se může hrát florbal. Celkově odcházíme z turnaje zklamáni, ale o to více motivováni abychom jednou dosáhli na takovou úroveň jakou nám ukázali Buldoci. Děkuji všem rodičům a dětem.

Starší žáci

Starší žáci odehráli těžký turnaj ale předvedli bojovné výkony proti Vítkovicím, Hattricku a Litvínovu. Výhry slavili proti pražským Vinohradům a Vsetínu. Konec jim vystavil Litvínov v osmifinále. Nasbírali jsme cenné zkušenosti, které prodánme v sezoně. Veříme, že příští rok se dostaneme minimálně do čtvrtfinále.Děkuji všem hráčům a rodičům.

Dorostenci

Dorostence čekaly v základní skupině kvalitní zápasy ten první odehráli s Rožnovem kluci byli v roli favorita a věděli, že musí vyhrát. První půlka byla dost opatrná a na gólových šancí nebylo moc, a to z obou stran. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a už ta hra vypadala jinak a z prvního zápasu jsme získali tři body. Druhý zápas nás čekal těžší soupeř a tím byl Chodov. Zápas byl ale vyrovnaný a rozhodly malinké chyby, která byly na naší straně a přes bojovný výkon kluků jsme nedokázali vstřelit branku a zápas jsme prohráli 0 : 3. Druhý hrací den nás čekal poslední zápas ve skupině proti Vsetínu. Kluci opět předvedli kvalitní výkon a ze zápasu si odnesli bod za remízu 3 : 3. Kluci měli pár hodin na odpočinek a večer je čekali další zápasy. Play-off jsme rozehráli 16finals proti Královským vinohradům zápas byl z naší strany aktivnější a konečně se na nás usmálo střelecké štěstí a tenhle zápas jsme vyhráli 7 : 2. V ten samý den nás čekalo ještě osmifinále proti městskému rivalovi Torpédu Havířov oba týmy měli o motivaci postaráno a šlo to vidět na hřišti se odehrával velmi aktivní a florbal, a i přes velkou snahu jsme bohužel prohráli a na turnaji jsme skončili v osmifinále.

Junioři

Junioři měli ve své skupině taky velmi kvalitní soupeře prvním z nich byl výběr FBC Redbull zápas se přeléval z jedné strany na druhou a bohužel výsledek vyznělo lépe pro soupeře a naši Junioři prohráli první zápas 5 : 6. Večer měli ještě šanci zvítězit a získat důležité body do tabulky, a tak se i stalo jejich byl tým IBK Holiče a naši kluci zvítězili 4 : 2 a získali 3 body do tabulky. Další hrací den je čekal zápas s Mladou Boleslaví kluci se toho nezalekli a první půlku zápasu hráli poměrně vyrovnaný zápas, ale bohužel tým z Mladé Boleslavi postupně zvyšoval na aktivitě a došel si k jasnému vítězství 0 : 7. Základní skupina byla za námi a začínalo play-off, kde jsme narazili na tým z Brna Gepardi Brno zápas byl velmi kvalitní a plný soubojů. Tenhle zápas nám ukázal, že týmovost a morálka na střídačce je velmi důležitý kluci tenhle zápas vyhráli 3 : 2 a v neděli nás čekal další těžký soupeř. V neděli ráno jsme odehráli zápas stejně jako dorostenci proti městskému rivalovi Torpédu Havířov. Byl to velmi těžký zápas tempo jsme drželi, ale bohužel jen chvíli a soupeř si odnesl výhru 10 : 1 a tím náš juniorský tým skončil ve čtvrtfinále. Všem klukům bych chtěl poděkovat za nasazení a kvalitně odehrané zápasy. Věřím že nám to dalo hodně zkušeností do další práce.

Děkujeme trenérum a hráčům za reprezentaci klubu